Sukienka 102 z Burdy 6/2011

Trochę mnie tutaj nie było, ale to wcale nie znaczy, że nic nie szyłam 🙂 Ten post jest ba temat sukienki/tuniki/bluzki nr 102 z Burdy 6/2011, który wykorzystałam kilka razy.  Pierwszy raz w zeszłym roku (sukienka w aztecki nadruk). W maju potrzebna mi była szybka, wygodna sukienka/tunika do legginsów i postanowiłam wrócić do tego wykroju. Materiał – granatowa dzianina, kupiłam w SH za 1m zapłaciłam 1 € więc szkody nie było. Papierowy wykrój już miałam, dlatego poszło dość szybko. Rękawki wykończyłam niby ściągaczem, dół wykończyłam mereżką. Najwięcej czasu zajęło mi podszywanie i marszczenie dwóch warstw pod szyją (ręcznie), maszyna nie chciała mi szyć dzianiny, łączenie wszystkiego na overlocku.

 

Ponieważ efekt bardzo mi się spodobał, uszyłam kolejną z cienkiej dzianiny w motyle

I kolejną, a właściwie sukienkę i bluzkę z cienkiej granatowej dzianiny w kropki, 1,5 m wystarczyło na obie 😉

I jeszcze znalazłam 1,5 m czerwono bordowej dzianiny i znowu sukienka i bluzka

Kolejny materiał jasno pomarańczowa grubsza dzianina

Materiał w paski jest bardziej na kostiumy kąpielowe ale tutaj też zdał egzamin

Na koniec tunika “kwiatowe moro” materiał – cienka bawełna, ta tunika była najłatwiejsza w szyciu, ale musiałam ją poszerzyć około 2 cm a i tak wyszła mi trochę przyciasna.

W pewnej chwili czułam się jak w fabryce, wycinałam, szyłam i prasowałam hurtowo 🙂 wykrój polecam jak najbardziej 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

  • (will not be published)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>